Przejdź do głównej zawartości

Ubezpieczenia - czyli myślenie "na przyszłość"

http://www.get-money.pl/oferta/produkty-finansowe/ubezpieczenia-ubezpieczenie
1. Ubezpieczenie - świadczenie pieniężne zwane odszkodowaniem, wypłacane przez ubezpieczyciela, gdy zaszły zdarzenia opisane w umowie.

2. Rodzaje ubezpieczeń :
* osobowe 
 - od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) - przedmiotem tego ubezpieczenia są trwałe następstwa nieszczęśliwych wypadków i zdarzenia o których była mowa w umowie, np. zawał serca

- na życie - wybierając formę ochronną ubezpieczający płacąc składki zapewnia bliskim wypłatę pieniędzy w razie śmierci, natomiast forma ochronno - oszczędnościowa pozwala zabezpieczyć swoją przyszłość (ciągle odkładają pieniądze, a w czasie wypłacenia pieniędzy, mogą je przeznaczyć na dowolne potrzeby) 

* majątkowe
- posiadanego majątku - zabezpieczamy to, co stanowi dla nas wartość, np. dom, komputer, biżuterię 

- od odpowiedzialności cywilnej (OC) - wypłacane są osobom, które doznały szkody w wyniku naszych działań. Kiedy jesteśmy ubezpieczeni i jedziemy na rowerze, potrącimy kogoś na chodniku, poszkodowany otrzyma odszkodowanie z naszego ubezpieczenia.

* zdrowotne - odprowadzane do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS), przeznaczone na pokrycie leczenia, nieskomplikowanych operacji
 
* społeczne 
- rentowe - wypłacana w przypadku, gdy ubezpieczony z powodu choroby została pozbawiona możliwości pracy i zarabiania pieniędzy.

- wypadkowe - opłacane przez pracodawców na rzecz pracowników, wypłacane osobom, które miały wypadek przy pracy

- chorobowe - osobie ubezpieczonej należy się wypłata pieniędzy w czasie zwolnienia lekarskiego  lub urlopu macierzyńskiego.


- emerytalne -  dla osób urodzonych przed dniem 1 stycznia 1949 r., nabywa się prawo do świadczenia, jeżeli osiągnęły one wiek emerytalny wynoszący co najmniej 60 lat w przypadku kobiet i 65 lat w przypadku mężczyzn lub mają one okres składkowy i nieskładkowy wynoszący łącznie 20 lat dla kobiet i 25 lat dla mężczyzn.


3.Rola firm ubezpieczeniowych w gospodarce  


 UWAGA!!!
Wybierając ubezpieczenie należy uważnie analizować oferty i kierować się zakresem ochrony, własnymi rzeczywistymi potrzebami, sumą ubezpieczenia i wysokością składki, jaką będziemy w stanie opłacić.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Moje małe przedsiębiorstwo - czyli od pomysłu do realizacji cz.2

3. Fundusze na działalność: Największym problemem, z którym musi się uporać początkujący przedsiębiorca, jest pozyskanie środków finansowych na rozpoczęcie działalności. Pochłania ona duże kwoty związane np. z kupnem lub wynajęciem lokalu, jego remontem nabyciem wyposażenia działaniami reklamowymi oraz, jeśli to potrzebne, zakupem surowców i materiałów. Przedsiębiorca może skorzystać z następujących form finansowania działalności: sprzedaż majątku osobistego  pożyczka  trzyletnie pożyczki Banku Gospodarstwa Krajowego  pożyczki z Funduszy Rozwoju Przedsiębiorczości  jednorazowa bezzwrotna dotacja z Powiatowego Urzędu Pracy  kredyty bankowej leasing  znalezienie tzw. Anioła Biznesu  emisja akcji i obligacji 4. Formalności związane z założeniem przedsiębiorstwa: Od 1 lipca 2011 r. procedura rejestracji przedsiębiorstwa w formie jednoosobowej działalności gospodarczej obejmuje wypełnienie elektronicznego formularzu CEIDG-1 (Centralnej Ewid...

Współpraca między pracownikami - czyli o pracy grupowej cz.1

1. Specyfika grupy: Rola - oczekiwania innych wskazujące, jak powinna zachowywać się osoba zajmująca w grupie określoną pozycję. Grupa - osoby pozostające ze sobą w bezpośrednim kontakcie i  podejmujące wspólne działania. Grupa może być formalna (tworzona wraz ze strukturą firmy) lub nieformalna (na zasadzie wzajemnej sympatii). 2. Role grupowe firmy. 3.Wady i zalety pracy indywidualnej i zespołowej: Praca indywidualna - pracownik sam wykonuje powierzone mu zadania, Zespół - są to dwie lub trzy osoby, które współpracują ze sobą, dążąc do zrealizowania wspólnego celu, Efekt synergii - współdziałanie osób w zespole da efekty korzystniejsze niż suma efektów wypracowanych przez indywidualne osoby.    ZASADY PRACY ZESPOŁOWEJ